portfele kryptowalutowe

Bitcoin czy Ethereum, wszystkim raczej znane są te najpopularniejsze waluty internetowe. Im dłużej widnieją na rynku, tym więcej zastosowań dla nich się znajduje. Już nie są postrzegane wyłącznie jako sposób inwestycji czy też na zwiększanie kapitału, ale także jako środek płatniczy. Coraz częściej mówi się o tym, by wprowadzić płatność za pomocą kryptowalut nawet w sklepach stacjonarnych. Jednak, aby móc wydawać i przechowywać wirtualne waluty, warto przemyśleć posiadanie specjalnego portfela kryptowalut. 

Czym są portfele kryptowalutowe?

Portfel do kryptowalut pełni identyczną funkcje jak portfel tradycyjny, a mianowicie służą do przechowywania pieniędzy. Jednakże różnią się od siebie pod wieloma względami. Pierwszą różnicą jest z pewnością to, że w portfelu do kryptowalut nie gromadzi się tradycyjnych  pieniędzy. Trzyma się tam głównie waluty internetowe, wirtualne.

Taki portfel powinien pełnić kilka podstawowych funkcji. Możliwość gromadzenia, przesyłania innym użytkownikom lub po prostu wymiana zasobów to jedne z nich. Najważniejsze jednak jest bezpieczeństwo, odpowiednie środki ochrony zajmowanego kapitału. Aby mieć pewność, że nic złego się nie stanie, posiadacze kryptowalut stosują odpowiednie typy kluczy. Klucz publiczny stworzony na wzór rachunku bankowego, często wykorzystywany do identyfikacji właściciela; oraz klucz prywatny w postaci hasła stosowanego do potwierdzania transakcji.

Jedną z możliwości stworzenia takiego portfela, jest Binance portfel. Jest to tzw. hot wallet. Binance zapewnia wszelkie bezpieczeństwo, a po rejestracji otrzymuje się indywidualny adres do wpłat kryptowalut.

Jaki portfel do kryptowalut?

Portfele kryptowalutowe można podzielić według kilku rodzajów. Istnieją portfele sprzętowe. w postaci USB, w postaci papierowej czy stalowej oraz online (hot wallet) między innymi mobilny, przeglądarkowy czy też desktopowy. Większość z nich to portfele do wszystkich kryptowalut. Wśród posiadaczy bitcoina popularny jest portfel sprzętowy bitcoin z firmy Ledger.

Takie portfele są bardzo praktycznym rozwiązaniem dla różnego rodzaju inwestytorów czy nawet zwykłych posiadaczy i użytkowników kryptowalut.