coin casso

Giełda kryptowalut CoinCasso została partnerem Paris Saint-Germain, link do oficjalnej informacji na oficjalnej stronie PSG: https://en.psg.fr/teams/club/content/paris-saint-germain-teams-up-with-cryptocurrency-exchange-platform-coincasso-1.

CoinCasso dzięki umowie z PSG zyskało prestiż i uwiarygodnienie biznesu który prowadzi. Paris Saint-Germain to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się organizacji sportowych, Paris Saint-Germain Football Club to francuski klub piłkarski z siedzibą w Paryżu rozgrywający mecze na stadionie Parc des Princes. Klub utworzony został 26 czerwca 1970 roku, w wyniku fuzji dwóch zespołów paryskich: Stade Saint-Germain (założonego w 1904 roku) i Paris FC. W 1991 nastąpiło przejęcie klubu przez Canal Plus, który miał na zadanie zbudować silną drużynę zdolną przeciwstawić się dominacji Olympique Marsylii. Po trzech latach, w roku 1994, Paris Saint-Germain wywalczył drugie w swojej historii mistrzostwa Francji. Dzięki temu dało to przepustkę by w sezonie 1994/1995, po 10 latach, wystąpić po raz drugi w Lidze Mistrzów, PSG osiągnął półfinał w tych rozgrywkach przegrywając z AC Milan.

Canal Plus 11 kwietnia 2006 ogłosił sprzedać swoich udziałów amerykańskiej firmie inwestycyjnej Colony Capital, amerykańskiemu bankowi inwestycyjnemu Morgan Stanley i Butler Capital Partners francuskiej spółce inwestycyjnej, definitywne przejęcie klubu nastąpiło 20.06.2006 roku.

W maju 2011 roku nowym właścicielem PSG został QSI (Qatar Sport Investments), katarczycy zwiększyli budżet klubu do 150 milionów euro dzięki czemu dokonali udanych transferów zawodników, ruchy te pozwoliły zakończyć sezon 2011/12 na pierwszym miejscu. W sezonie 2014/2015 Klub dokonał historycznego osiągnięcia zdobywając wszystko co było możliwe do zdobycia na krajowym podwórku. O klubie zrobiło się głośno gdy 3 sierpnia 2017 roku podpisał pięcioletni kontrakt za brazylijskiego piłkarza występującego w reprezentacji Brazylii – Neymar-a a właściwie pełne nazwisko Neymar de Silva Santos Junior, kontrakt za 222 miliony euro i jest to największa jak do tej pory kwota transferu w historii piłki nożnej.

Paris Saint-Germain w liczbach to ponad 400 milionów fanów rozsianych po całym świecie, to prawie 100 milionów obserwatorów w mediach społecznościowych, PSG to nie tylko sport, to również marka modowa coraz silniejsza na międzynarodowych rynkach ale również coraz częściej mówi się o tym że PSG to nowoczesny styl życia.