Giełda BitPanda została założona w 2014 roku przez Erica Demutha, Paula Klanscheka i Christiana Trummera. Nazwa ta funkcjonuje od 2016 roku, a w 2018 roku zostało otworzone biuro w Londynie. To wszystko jest dowodem na to, że giełda BitPanda rozwija się z każdym rokiem i nie zamierza na tym poprzestać. W zeszłym roku BitPanda otworzyła biuro w Polsce w którym zamierza zatrudnić docelowo kilkaset osób.

Początkowa działalność giełdy

Początkowo firma zajmowała się tylko handlem kryptowalutami, jednak na przestrzeni lat to uległo zmianie. Niewątpliwą zaletą jest to, że Bitpanda GmbH jest zarejestrowanym dostawcą usług związanych z aktywami cyfrowymi w austriackim Urzędzie ds. Rynku Finansowego (FMA) zgodnie z FM-GwG oraz we francuskim Autorité des marchés financiers (AMF) zgodnie z prawem PACTE. Dodatkowo posiada licencję PSD2. Genialnym posunięciem było nawiązanie współpracy między giełdą BitPanda a firmą Visa. Takie działanie na początku 2021 r. przysporzyło jeszcze większą liczbę inwestorów. Dzięki nawiązaniu współpracy możliwe było wprowadzenie karty kredytowej którą klienci mogą płacić zarówno za towary i usługi w kryptowalutach, jak i towary w sklepach. W 2021 roku giełda BitPanda zajmująca się inwestycjami podjęła także decyzję na temat tego, że otworzy biuro w Berlinie.

W co można inwestować w usługi giełdy BitPanda?

Dzięki założeniu konta na stronie giełdy BitPanda i podjęciu odpowiednich kroków z powodzeniem można inwestować zarówno w wybrane akcje, kryptowaluty, jak i w metale za dowolną kwotę. Do wyboru jest łącznie ponad 100 cyfrowych aktywów, w tym metale szlachetne i ETF-y. Handel kryptowalutami na giełdzie BitPanda oparty jest m.in. na takich kryptowalutach jak Bitcoin lub Ethereum. Takie rozwiązanie sprawia, że w handel kryptowalutami mogą zaangażować się zarówno osoby doświadczone inwestycyjnie, jak i te dopiero początkujące. Giełda BitPanda oferuje także handel metalami, a są to srebro i złoto, możliwość inwestycji w papiery wartościowe oraz fundusze.

Dlaczego warto skorzystać z usług giełdy BitPanda?

Kryptowaluty i inwestowanie w nie staje się ostatnio coraz bardziej popularne. W związku z tym skorzystanie z usług giełdy BitPanda jest niewątpliwą zaletą. Atutem tej firmy jest możliwość inwestowania zarówno przez osoby bardziej doświadczone w tej sprawie, jak i dopiero początkujące. Twórcy zadbali o to, by możliwość zarabiania dodatkowych pieniędzy nie opierała się tylko na zarobku tych, którzy mają w tych sprawach już duże doświadczenie. Kryptowaluty z giełdy BitPanda mogą być przechowywane zarówno w cyfrowym portfelu na platformie giełdy, jak i wysyłane do innych użytkowników. Kolejną zaletą jest także wspomniana już wcześniej możliwość skorzystania z karty kredytowej. Dzięki korzystaniu z usług giełdy BitPanda można zautomatyzować regularne inwestycje dzięki planom oszczędnościowym. Inwestycja w dowolne aktywa jest już możliwa od 1 €. Mistrzowską opcją jest zaoferowanie szerokiej oferty dostawców usług płatniczych oraz wypłaty. Płacić lub wypłacać można w EUR, CHF, GBP, USD lub TRY.