karty kryptowalutowe

Kryptowaluty coraz bardziej przenikają do naszego życia codziennego. Jeszcze niedawno płatność kryptowalutami za zakupy wydawała się abstrakcyjna, w szczególności w sklepach stacjonarnych. Obecnie jednak na rynku dostępne są kryptowalutowe karty płatnicze, którymi można kupować produkty czy usługi w coraz większej ilości miejsc. Posiadasz kryptowaluty i zastanawiasz się, jak wygodnie możesz nimi płacić w sklepach? Zapoznaj się z naszym artykułem opisującym kryptowalutowe karty płatnicze Binance i Crypto.com.

Jak działają kryptowalutowe karty płatnicze?

Zasady działania kryptowalutowych kart płatniczych nie są skomplikowane. Można porównać je do kart pre-paid. Na swoją kartę należy przelać wybraną ilość danej kryptowaluty. Zostanie ona przekonwertowaną na tradycyjną walutę (PLN, USD, EURO czy inną, wybraną przez Ciebie). Tak zasiloną kartą można dokonywać zakupów.

Karta kryptowalutowa Binance

Binance to jedna z najbardziej rozwiniętych giełd kryptowalutowych na świecie, skupia miliony inwestorów i użytkowników. W tak potężnej giełdzie nie mogłoby zabraknąć takiej usługi, jak karta kryptowalutowa. Karta Binance umożliwia wydawanie kryptowalut u ponad 60 milionów sprzedawców na całym świecie. Karta dostępna jest w ponad 30 krajach, w tym Polsce. Obsługuje ona wiele kryptowalut, w tym m.in.: BTC, BNB, BUSD, ETH czy SXP.

Jak można zamówić kartę Binance?

Kartę Binance mogą zamówić tylko użytkownicy serwisu Binance. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta, zarejestruj się, klikając w poniższy link.

BINANCE

Jeżeli posiadasz konto, przejdź do zakładki ‘Finanse’ -> ‘Karta Visa Binance’, po czym kliknij przycisk ‘Rozpocznij’. Proces zamawiania karty jest intuicyjny.

Opłaty i limity

Zamówienie karty Binance jest w pełni darmowe, nie są pobierane żadne dodatkowe opłaty administracyjne ani manipulacyjne. Opłata transakcyjna w punkcie sprzedaży i w przypadku wypłat z bankomatu wynosi do 0,9%. Dzienny limit wypłat z bankomatu wynosi 290 EUR, a limit wydatków z karty fizycznej 8700 EUR.

Karta kryptowalutowa Crypto.com

Crypto.com to platforma oferująca wiele usług finansowych związanych z kryptowalutami. Posiada ona w ofercie m.in.: własną kartę kryptowalutową, giełdę czy własny token CRO. Karta MCO Visa od Crypto.com dostępna jest w większości krajów Europy.

Jak zamówić kartę MCO Visa?

Kartę MCO Visa mogą zamówić tylko posiadacze konta w Crypto.com. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta, zarejestruj się, klikając w poniższy link.

CRYPTO.COM

Jeżeli posiadasz już konto, możesz zamówić kartę w zakładce ‘Card’ w aplikacji. Należy przejść przez proces weryfikacji danych osobowych. Karta posiada kilka wersji, w przypadku zakupienia kart płatnych należy zakupić odpowiednią ilość tokenów CRO oraz prowadzić ich staking przez minimum 180 dni.

Opłaty i limity

Karta MCO Visa posiada 5 wersji, tylko jedna z nich jest darmowa, pozostałe wymagają posiadania CRO – natywnych tokenów giełdy. Płatne wersje karty posiadają liczne benefity, m.in.: darmowy Netflix czy Spotify, zniżki w Airbnb oraz cryptoback. Co ciekawe karta nie posiada opłat transakcyjnych oraz prowizji. Przy używaniu bezpłatnej wersji karty jedynym limitem jest limit wypłat z bankomatu – do 200 EUR. Pod względem kosztów użytkowania karta jest jedną z najtańszych dostępnych na rynku.