jak kupić Bitcoin

Kryptowaluty, z bitcoinem na czele, stały się w ostatnim czasie bardzo popularnym środkiem inwestycji. Nie bez powodu, są w miarę bezpieczne i nie wymagają skrajnie dużej wiedzy, więc są świetnym rozwiązaniem dla osób, które zaczynają swoją przygodę z inwestowaniem pieniędzy. Bitcoin w ostatnim czasie miał sporo wzrostów, dzięki czemu zyskał na popularności. Kupno Bitcoin nie jest trudne i nie wymaga wielkiego wysiłku. Wystarczy kilka prostych kroków do rozpoczęcia.

Bitcoin jak kupić?

Jeśli zdecydowaliśmy już, że chcemy inwestować w tę walutę i zastanawiamy się, gdzie kupić Bitcoin, najlepiej znaleźć odpowiednią dla siebie giełdę kryptowalutową. Jest ich obecnie bardzo wiele, ale dobrze jest znaleźć taką, która jest ulokowana w naszym państwie, gdyż mimo rosnącej popularności kryptowalut, w niewielkim stopniu są one uregulowane prawnie. Warto przed zdecydowaniem się na konkretną giełdę skorzystać z tzw. listy ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego. Tam znajdziemy dokładne informacje o giełdach, które należy omijać.

Jak kupić Bitcoin? Pierwszym krokiem jest założenie konta na giełdzie kryptowalut, wybór rodzaj konta (osobiste lub firmowe) i weryfikacja konta. Jest to wymagane oraz zapewnia bezpieczeństwo osobom działającym na giełdzie. W następnym kroku zleca się zakup i za niego płaci. Pozostaje już tylko obserwować wzrosty i spadki i zacząć zarabiać pierwsze pieniądze na giełdzie.

Polecana giełda polska

Bezpieczną giełdą kryptowalut na rynku polskim jest BitBay. Obecnie działa w różnych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Założycielem BitBay jest Sylwester Suszek, który jest m.in. członek Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin. Na tej giełdzie znajduje się 30 różnych kryptowalut. Można tam płacić w PLN, EUR, USD oraz GBP. Za wpłaty nie jest pobierana prowizja, co jest dodatkowym plusem.

Dla kogo są kryptowaluty?

Inwestycja w kryptowaluty jest dobrym pomysłem tak naprawdę dla każdej osoby, której chce się poświęcić trochę czasu na obserwację giełdy. Można zacząć z niewielkimi kwotami i potem stopniowo je powiększać.