binance

Na rynkach międzynarodowych działa kilkaset giełd kryptowalut notowanych m.in na CoinMarketCap  czy na platformie Coinpaprika, spośród ponad 300 giełd jest kilka giełd kryptowalut które wyróżniają się wyraźnie na tle konkurencji, wyróżniają się generowanymi obrotami, innowacyjnością, intuicyjną obsługą czy np: możliwością kupienia dowolnych kryptowalut kartą płatności Mastercard lub Visa. Taką giełda kryptowalut jest napewno giełda kryptowalut Binance, obecnie nr 1 na świecie pod względem obrotów ale po kolei, poniżej opisze najważniejsze cechy giełdy kryptowalut Binance.

O giełdzie Binance

Giełda Binance została uruchomiona w 2017 roku czyli stosunkowo niedawno biorąc pod uwagę że np giełda kryptowalut BitBay z polskim rodowodem została uruchomiona w 2014 roku, w ciagu pierwszego roku działalności zdobyła bardzo dużą popularność dzięki m.in licznym konkursom w trakcie których można było wygrać bardzo cenne nagrody a główną nagrodą było Lamborghini. Po pierwszym roku działalności jej obroty sięgały nawet do 1 mld dolarów i robiło to wtedy wrażenie, ale jak olbrzymi jest rynek kryptowalut świadczą obroty tylko samej giełdy kryptowalut Binance tylko w tym roku 2021 to średnio ponad 20 mld dolarów dziennie! 20 miliardów dolarów dziennie tylko jedna giełda generująca takie obroty, jeszcze dwa lata temu cały rynek kryptowalut generował dziennie około 100 do max 200 mld dolarów dziennie, teraz taki wynik robi pierwsza 100 giełd kryptowalut.

Na giełdzie notowanych jest kilkaset kryptowalut w różnych parach np do BTC , ETH lub USDT. Najbardziej popularne kryptowanuty można kupić płacąc za nie swoją kartą płatniczą i zawsze możemy wymienić np: zakupione BNB na CAKE ( w tzw parze). Giełda jest bardzo intuicyjna co nie znaczy że prosta, należy w nią się wgryźć ponieważ posiada bardzo wiele różnego rodzaju funkcjonalności. Każdy będzie mógł znaleźć na niej swój sposób inwestycji wybranej kryptowaluty czy to poprzez zakup np kartą płatności czy tzw: szybką konwersje czyli natychmiastową zamianę jednej kryptowanuty na inną, trading czy nawet mining, nie sposób tutaj wyliczyć wszystkich możliwości, najlepszym sposobem jest po prostu prosta rejestracja swojego konta na giełdzie i pierwsza drobna wpłata np: 100 zł (tak można na nią wpłacać złotówki) i zakup wybranej kryptowaluty, tylko poprzez takie działanie według mnie posiądziemy praktyczną wiedzę.

Link do rejestracji na giełdzie kryptowalut Binance:

Zarejestruj konto