Popularność kryptowalut wzrasta z roku na rok, a co za tym idzie, rośnie również zainteresowanie wydawaniem kryptowalut, na różne produkty czy usługi. Zastanawiasz się, jak można stosować kryptowaluty jako środek płatniczy? Na to pytanie pomoże Ci odpowiedzieć poniższy artykuł opisujący działanie crypto.com – platformy płatniczej w kryptowalutach.

Krótko o historii Crypto.com

Platforma Crypto.com funkcjonowała początkowo pod nazwą Monaco i została założona w 2016 roku. Dwa lata później nastąpiła zmiana nazwy na Crypto.com Chain. Projektem zarządza szwajcarska firma Monaco Technologies zarządzana przez Kris’a Marszałka.

Czym jest platforma?

Crypto.com to platforma płatnicza działająca na rynku kryptowalut. Głównym założeniem projektu jest ułatwienie użytkownikom wykonywania płatności za pomocą kryptowalut. Firma utworzyła własną kartę płatniczą VISA oraz aplikację mobilną. Z roku na rok platforma zyskuje na popularności – obecnie ma ponad 10 milionów użytkowników w 90 krajach.

Co oferuje Crypto.com?

Firma oprócz kart płatniczych oferuje szereg usług finansowych:

  • Karta Visa (MCO Visa Card) – możliwość zamówienia z aplikacji karty płatniczej.
  • Giełda Crypto.com Exchange – z niskimi opłatami i możliwością handlowania różnymi kryptowalutami.
  • Aplikacja Crypto.com – umożliwiająca kupowanie czy wymianę kryptowalut.
  • Kredyt kryptograficzny.
  • Crypto Earn – depozyt kryptowalutowy.

Giełda Crypto.com Exchange

Giełda została uruchomiona w 2019. Znana jest jako solidna giełda, posiadająca jedne z najlepszych zabezpieczeń. Umożliwia handel wieloma kryptowalutami oraz posiada swój własny natywny token CRO (Crypto.com Coin). Możliwy jest staking tokenów CRO (pasywny zarobek), z rocznym oprocentowaniem nawet 20%. Giełda pozwala handlować m.in. kryptowalutą Bitcoin, Litecoin, Binance Coin, Ethereum, Ripple czy Polkadot.

Jedną z największych zalet Crypto.com Exchange jest brak pobierania prowizji przez pierwsze 3 miesiące korzystania z aplikacji. Rzadko spotyka się tego typu promocję na innych giełdach, przez co Crypto.com Exchange dodatkowo zachęca do zarejestrowania się. Aby skorzystać z promocji, należy potwierdzić swoją tożsamość za pomocą dowodu osobistego. Jeżeli nie chcemy udostępniać platformie swoich danych osobowych, wciąż możemy z niej korzystać, jednak włącznie promocji nie będzie możliwe.

Ciekawą możliwością giełdy jest ‘The Sindycate’. Jest to autorski mechanizm Crypto.com. Osoby, które spełnią określone warunki, mają szansę dostać się na określony czas do zamkniętej grupy. Przynależność do grupy umożliwia nabywanie nowych kryptowalut za połowę ceny rynkowej.

Jak zarejestrować się na Crypto.com?

Aby zarejestrować się na Crypto.com, kliknij w poniższy link.

CRYPTO.COM

Po przekierowaniu na stronę rejestracji należy wypełnić formularz kontaktowy. Konieczne jest podanie daty urodzenia – platforma jest dostępna dla osób, które ukończyły 18 rok życia. Należy wprowadzić prawidłowy adres e-mail, ponieważ po kliknięciu przycisku ‘Continue’ na podany adres e-mail przesłany zostanie jednorazowy kod OTP, który następnie trzeba wprowadzić na stronie giełdy. Po wprowadzeniu kodu konieczne jest ustawienie hasła dla konta. Następnie, po wykonaniu tych kroków weryfikujemy numer telefonu i możemy już korzystać z Crypto.com Exchange. Pamiętaj, że niektóre z funkcji (np. brak pobierania prowizji przez pierwsze 3 miesiące) wymaga weryfikacji za pomocą dokumentu tożsamości.