bitcoin gdzie można płacić

Bitcoin staje się coraz popularniejszy. Trudno już znaleźć osobę, która by o nim nie słyszała jednak wiele osób zadaje sobie pytanie gdzie można płacić Bitcoinem. Jest coraz więcej punktów, które honorują tę kryptowalutę. Sprawdź, gdzie obecnie można płacić za pomocą Bitcoina.

Za co możesz zapłacić Bitcoinem?

Lista rzeczy, za które zapłacisz walutą wirtualną ciągle się rozszerza. W chwili obecnej można nią płacić za praktycznie każdą usługę. W ten sposób rachunek pokryjemy w wielu restauracjach, barach, sklepach odzieżowych czy spożywczych. Nie ma praktycznie branży, która nie pozwalałaby na tego typu płatności. Najpowszechniej, jednak tego typu płatności odbywają się bezpośrednio w Internecie.

Wybrane punkty honorujące kryptowaluty

Na świecie płatności tego typu są już powszechne od wielu lat, a Polska nie zostaje w tyle. Gdzie w Polsce można płacić Bitcoinem? Przede wszystkim na terenie większych miast. Warszawa ma takich punktów blisko 60, wśród których znajdują się restauracje (Bobby Burger), hotele (Dolce Vita) czy kawiarnie (Hoża 51).Pozostałe polskie miasta również nie próżnują. W każdym z nich znajdziemy chociaż kilka takich punktów stacjonarnych.

Co będzie potrzebne do dokonania transakcji?

Do dokonania jakiejkolwiek transakcji z użyciem Bitcoina potrzebujemy portfela walutowego. Możemy go założyć w naprawdę prosty sposób na wielu stronach internetowych. Istnieje wiele rodzajów portfeli, jednak niektóre z nich kategorycznie nie powinny być używane do dokonywania bezpośrednich transakcji. Jeżeli chcesz zacząć przygodę z transakcjami Bitcoin, koniecznie zadbaj najpierw o bezpieczeństwo i zapoznaj się z różnego rodzaju opcjami przechowywania.

Pewnie zastanawiasz się jednak jak płacić bitcoinem. W przypadku płatności wirtualnych nie ma z tym większych trudności. Wybieramy opłatę za pomocą Bitcoina i dokonujemy płatności jak przy normalnej transakcji, postępując według wskazówek wyświetlanych na ekranie.

Stacjonarnie zwykle będziemy korzystać z bitomatów, które działają identycznie jak bankomat. W praktyce więc płatności dokonamy tradycyjnie już po wymianie naszej waluty.