Prowizje na BitPandzie

Zarówno otwarcie, jak i posiadanie konta jest całkowicie bezpłatne. Prowizja za zakup i sprzedaż BitCoin wynosi 1,49 %. Ceny przez cały czas są aktualizowane. Ze względu na różnorodność aktualizowanych stron cena może różnić się od tych rzeczywistych/ wyświetlanych na BitPandzie. Transakcje SEPA w zakresie wpłat i wypłat w walutach fiat są bezpłatne. Ważną informacją jest także maksymalna wysokość opłat maker na Bitpandzie Pro, która wynosi 0,1%, a maksymalna wysokość opłat taker – 0,15%. Aktualną cenę można zobaczyć dopiero po kliknięciu w Sprzedaj lub Kup i jest ona aktualna tylko przez kilkadziesiąt sekund w zależności od typu akcji.

Usługa Bitpanda Swip  – korzyści

Jest to bardzo ważna usługa pod względem tego, że natychmiast pozwala wymienić wszystkie kryptowaluty obsługiwane przez giełdę BitPanda na inne monety lub tokeny, które są obsługiwane na ten platformie. Przy wymianie dwóch kryptowalut dzięki usłudze BitPanda Swip zapłaci się mniejszą składkę niż w przypadku handlu kryptowalutami na platformie giełdy. W oferowane ceny wliczone są wszystkie prowizje za zakup oraz sprzedaż. W przypadku transakcji klient zawsze otrzyma taką cenę jaka widnieje na stronie potwierdzenia zlecenia. Poza tą usługą dostępne są także Spready dla Bitpanda Stocks i ETFs. Za akcje ATS i ETF nie są pobierane żadne regularne opłaty za depozyt, prowizję, opłaty za noc, opłaty minimalne ani inne koszty.

Opłaty i prowizje za metale szlachetne

  • Złoto – 0,5% od kwoty zakupy oraz 1 % od kwoty sprzedaży. Dodatkowo oprócz pierwszych 20 g złota doliczana jest także opłata magazynowa i ubezpieczeniowa.
  • Srebro – prowizja za kupno to 2,5%, a za sprzedaż – 2%. Przy zakupie pierwszych 200 g srebra odstępuje się od opłat ubezpieczeniowych i magazynowych.
  • Takie same stawki procentowe jak w przypadku srebra dotyczą platyny, w tym przypadku jednak zwolnienie z opłaty dotyczy pierwszych 20 g platyny.
  • Przy kupnie palladu prowizja za kupno wynosi 2,2%, a za sprzedaż – 1,8%. W przypadku pierwszych 20 g palladu nie ma opłat ubezpieczeniowych oraz magazynowych.